Roma Pass Card Nedir

Roma Pass Kart, Roma seyahatiniz için tam bir kurtarıcı. Nasıl mı? Mesela Roma seyahati planladınız ve sürekli moral bozan bir arkadaşınız var. Sürekli gelip, “Üff, ben Roma’ya gittiğimde 2 km sıra bekledim. Güneşin altında o sıralarda beklemeye değer mi, boşver Kolezyum falan, dışarıdan görsen yeterli” deyip bütün moralinizi alt üst mü etti ? Belki “Olsun, beklerim” deyip onu geçiştirdiniz. Fakat güzelim seyahat planınızı mahvedecek kuyruklar sizi endişelendirmeye başladıysa doğru yerdesiniz. Roma seyahatinizde size VIP konforu yaşatacak Roma Pass Card yazısına hoşgeldiniz !
Roma Pass Card, seyahat öncesi sizin moralinizi bozmak için uğraşan arkadaşlara adeta bir tokat niyetine tasarlanmış bütçe dostu bir kart. Nasıl çalıştığına geleceğiz ama Roma’ya gidip sadece pizza yemeyi düşünmüyorsanız bu kartı mutlaka edinmeniz gerektiğini belirtelim.

Roma Pass Kart’ın 2 versiyonu mevcut. 48 Saat ve 72 Saat. Tabi seyahat tarihlerinize göre bir seçim yapacaksınız ama Roma için 48 saat biraz kısa bir süre. Şehrin tadını doya doya çıkarabilmek için en az 72 saat gerekli. Bu sürede bile mutlaka görmeniz gereken yerleri görmek için gezerken nefes nefese kalacaksınız. İşte Roma Pass Kart’ın ayrıcalığı biraz burada çıkıyor. En yoğun turistik alanlarda bile size ücretsiz giriş ve sıra beklememe konforu sunuyor. 72 saatlik kartta istediğiniz 2 müze veya turistik alana ücretsiz giriş hakkı sunuluyor ki bu genellikle Kolezyum ve Villa Borghese için kullanılıyor. 48 saatlik olanda ise 1 müze veya turistik alana ücretsiz giriş hakkı veriliyor ki bu tahmin edebileceğiniz üzere Kolezyum için kullanılıyor.. Bu haklar kullanıldığında da gezmek istediğiniz müzelerde direk giriş seçeneğini kullanarak sıra beklemenize gerek kalmıyor.

Roma Pass Kart ile Seyahat

Bunun dışında Roma Pass Kart aktif edildikten sonra kart süresi boyunca bütün toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Tabi bunun dışında bir şehir kartının olmazsa olmazı pek çok restorant, cafe ve diğer deneyimlerde indirimler karta yüklenmiş oluyor.

Roma Pass Kart’ın eksik yönü ne diye soracak olursanız Vatikan müzelerinde geçmiyor olması diyebilirim. Fakat ne yazık ki Vatikan her ne kadar Roma’nın içinde bir semt gibi dursa da aslında farklı bir ülke, yani orada herhangi bir avantaj sağlamaması gayet normal. Ama sizi Vatikan’ın kapısına kadar getiren otobüsleri bedava kullanabiliyorsunuz işte.

Evet Roma Pass Kart’ın özellikleri kısaca böyle, siz siz olun, Roma’yı eğer gezmeye gidiyorsanız, müzeleri görecekseniz ve araba kiralama gibi bir düşünceniz yoksa (Ki Roma’daki otopark çilesini görünce olmaması daha hayırlı diye düşünüyorum) bu kartı edinmeyi unutmayın.

Kartı seyahatiniz öncesinde online olarak almak için şuraya tıklayabilirsiniz.

Diğer Roma yazılarımız

Roma – Genel Bilgi

Roma – Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır?

Roma – Gezilecek Yerler

Roma – Ne Yenir?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir