Valencia – Eğlence Hayatı

Valencia gerçek bir İspanyol şehri. Bunu nerden mi anlıyoruz ? Gündüzleri şehir bomboş, sadece gezinen yaşlı turistler var. Öğlenleri bazı dükkanlar kapılarını bile açmıyorlar. İnsanlar siesta yapıyorlar. Biraz daha fazla para kazanmak kimsenin umurunda değil yani. Herkes kendilerine bir kere verilmiş olan hayatı kendilerini en mutlu edecek şekilde yaşıyor.

Sonrasında hava kararıyor. Önce Paella yapan dükkanlar ufaktan dolmaya başlıyor. Sonra sizlere daha öncesinde bahsettiğim yaşlı evli çiftler elele şehirde gezmeye başlıyor. Sonra bu yaşlı çiftler ufaktan kaybolup şehir birden gençleşmeye başlıyor. Öyle ki Arena’nın karşısındaki Mc donalds’ın önündeki alanda ergen çocuklar bütün yola yayılmış oluyorlar. Şehir’de aslında tüm canlılık Old town içinde ve çevresinde dönüyor. Valencia’da yaşayan insanlar’da akşam çıktıklarında buraya geliyor.

Gece hayatı ise akşam yemeği sonrasında başlıyor. Akşam yemeği için kendisini dışarıya atan insanlar sabaha karşı evlerine gidiyor. Barlarda, sokaklarda, plajlarda içilen içkiler sonrasında gece kulüpleri ile olay devam ediyor.

Biz burada herhangi bir gece kulübüne gitmedik fakat sizler için topladığım bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Eğer yazın Valencia’yı ziyaret etmişseniz Malvarrosa plajının çevresindeki bar ve gece kulüplerinde takılabilirsiniz.

Öğrenciler bu şehirde en çok Polo y Peyrolon Caddesi‘nde bulunan mekanlarda eğlenmektedirler. Burada partiler hafta içinde bile sabaha kadar devam etmektedir. Burası aynı zamanda Valencia futbol takımının stadı Mestalla‘nın yakınındadır.

Ciudad de las Artes y las Ciencias (Bilim ve Sanat şehri) içerisindeki L’Umbracle’ın Valencia’nın en iyi gece kulübü olduğu söyleniyor. Bizim gittiğimiz kasım ayında sabah burayı ziyaretimizde herhangi bir emare bulunmamaktaydı. Sanırım sadece yaz aylarında bu şekilde kullanılıyor.

Eski şehirdeki Carmen bölgesinde de birçok bar ve küçük gece kulübü bulunmaktadır. Valencia’da elektronik müzik severler için 47 Social Club isimli bar öneriliyor.

Plaza Cedro ve Canovas ise uğrayabileceğiniz  diğer popüler gece hayatı bölgeleridir.

aşağıda küçük bir liste ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

CABELLITO DE MAR

Eugenia Viñes, 22
46011
Tel: 96 371 0763

Plaj diskosu, özel DJ’ler ile canlı konserler olabiliyor. resimlerine buradan erişebilirsiniz.

LA FLORIDITA

Eugenia Viñes, 22
46011
Tel: 96 371 8567

içinde 3 tane barı bulunan açık hava discosu.


LUNA JARDIN

Calle Isabel de Villena, 29


LAS ANIMAS PUERTO

Edificio Docks, Paseo de Neptuno
Tel: (+34) 902 108 527

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir