Amsterdam – Nasıl Gidilir ? – Nerede Kalınır ?

Nasıl Gidilir

Amsterdam Türk gezginler için o kadar da uzak ve uçmanın pahalı olduğu bir şehir değil. Mesela Pegasus ile 2 ay sonrasının biletlerine baktığımızda 316 TL gibi süper fiyatlara bilet ayarlayabilirsiniz. THY ile 473 TL civarında biletler bulabilirsiniz. Tabi yolculuk 4 saat civarında süreceği için alacağınız servis kalitesi sebebi ile bu tercihi de yapabilirsiniz.

Ayrıca İzmir’den Sun Exspress, Antalya’dan Corendon Havayolları, Bodrum’dan THY, Pegasus ve BoraJet, Dalaman’dan Pegasus ve THY, Alanya’dan Pegasus ve THY, Kayseri’den Pegasus ve Onur Air, Konya’dan Atlas Global ve Pegasus Amsterdam’a uçuyor. Ankara’dan bu şehre aktarmasız uçuş ise bulunmuyor.

Havaalanından şehre ulaşım ise son derece pratik. Havaalanından bineceğiniz tren ile şehrin tam merkezindeki Amsterdam Centraal’e ulaşabilirsiniz. Buradan ise ister tramvay ister otobüsle istediğiniz heryere gidebiliyorsunuz. Biz kaldığımız otele yürüme mesafesindeydi.

Nerede Kalınır

Amsterdam şehir merkezi ve civarında irili ufaklı binden fazla sayıda otel ile turistlere hizmet veriyor. Şehir genelinde her yerde oteller bulunuyor fakat şehrin en merkezi yerleri olan Dam Meydanı,Merkez Tren İstasyonu, Rembrandtplein Meydanı, Spui, Museumplein gibi günün her saati hareketli olan yerlere yakın otellerde konaklamanız size avantaj sağlayacaktır. Bu bölgeler için belki biraz daha fazla ödeyeceksiniz fakat sürekli ulaşım için para harcamak zorunda kalmayacaksınız. Merkez yerleşimin biraz dışındaki yerler dışında her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Biz Amsterdam’da Koopermolen adlı Otel’de kaldık. aslında zaman çok dar ve şehirdeki fiyatların sürekli yüksek olması nedeniyle biraz zoraki bir seçim oldu. Biraz daha fazla zamanınız varsa Hampshire, Park Hotel, NH Collection gibi otelleri tercih edebilirsiniz.

Bu oteldeki en güzel şey ise resepsiyonda oturan sempatik abimizdi. kendisi herşeyi çok güzel anlattı, konuştuk, hoş sohbet muhabbet falan güzeldi. Odalar idare ederdi. Birde bizim gittiğimiz dönemde asansör bakımda olduğu için 4 katı yürüyerek çıkmak durumunda kaldığımızı belirtmem gerekiyor.

Ayrıca AirBnb ile de ortalama 485 TL fiyatlarla evler bulabilirsiniz. Eğer grup olarak gidecekseniz böyle çok daha uygun fiyatlarla kentte konaklamanız mümkün olacaktır. Hemde belkide klasik Amsterdam evlerinden birisinde kalabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir