Barcelona – Ne Yenir ?

Barcelona’da ne yenir sorusu benim için çok zor bir soru. Nedeni ise genel olarak Türkiye dışındaki seyahatlerimde yemek konusunda pek iyi olmamamız. Tabi kendi yemeklerimizin her birini ayrı ayrı seviyorum ama özellikle Avrupa’da domuz eti sebebi ile ayrıca çok sıkıntı çekiyorum. İçinde bunun olmadığı yemekler yemeye çalışıyoruz. Buna rağmen mesela pizza yemek istiyoruz fakat aynı tepside daha önce bacon yağının aktığı başka bir pizza pişirildiği geliyor aklımıza ve hemen oradan uzaklaşıyoruz 🙂 Yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen tabi ki aç kalamazdık ve kısaca neler yediğimizi aşağıda sizinle paylaştık. Hadi o zaman Barcelona’da ne yenir yazımıza başlayalım.

Barcelona’da ne yenir – Kahvaltı

Cafe 365

Öncelikle kahvaltı diyoruz. Koskoca Barselona ziyaretimiz süresince en çok rahat ettiğimiz konu kahvaltı idi. Bunun sebebi ise hostelimizin hemen yakınında yer alan bu küçük ve şirin dükkandı. İlk gün girsek mi girmesek mi bir sürü endişeden sonra içeriye girmemizle OLAAA diye bir ses duyduk. Başında bir çok müşteri olmasına rağmen içeriye giren her müşteriyi bu coşkuyla karşılayan bir ekip var burada. Kendi ekmeğinizi ve içine koymak istediklerinizi seçiyorsunuz, sonrasında ise yanına mis gibi bir kahve veya portakal suyu. gayet makul fiyatlarla burada kahvaltınızı yapabilirsiniz. Ben burasının resmini çekmemişim ama JM Manchion‘ın resmini ekliyorum. Tripadvisor linki için buraya tıklayabilirsiniz.

Barcelona'da ne yenir - 1
Cafe 365 bizim Karafırın benzeri yerlerden birisi

Barcelona’da ne yenir – Akşam yemeği

Arenas AVM

Placa Espanya’nın hemen dibinde yer alan Arenas Alışveriş Merkezi içerisinde yemek için farklı seçenekler bulunuyor. Burasının en alt katında biraz daha zincir tarzı restoranlar var. Üstelik helal bir kaç tane de restoran bulunuyor. Fiyatlar iyi lezzetler güzel. En üstte ise güzel bir Barselona manzaralı restoranların keyfine vararak yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Adres: Av. Del paral-lel, 54, 08004, Barcelona Spain

Gitmeden önce daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

L’esglau

La Rambla caddesi üzerinde yer alan bu küçük restoran Akdeniz yemekleri yapıyor. Sanırım biz gittiğimizde tapas ve paella promosu gibi bir şey vardı. Tapas’lar fena değil. Paella’yı ise genel olarak pek beğendiğimi söyleyemem. Hani bizim bir Acem pilavımız, Hamsili pilavımız veya pilav üstü kurumuzun yanından bile geçemez. Tapaslar ise İspanyolların mezeleri aslında. Orada yediğimiz fesleğenli zeytinyağlı kızarmış ekmek ve Patates kızartmasının tadı oldukça güzeldi. Tabi bunları eğer benim gibi takıntılarınız yoka Barselona’da daha gurme yerlerde yiyebilirsiniz.

Bunun dışında La Rambla caddesi üzerinde daha pek çok yemek yiyecek yer bulabilirsiniz. Zincir restoran şubelerinin yanısıra özel yerlerde mevcut. Daha detaylı bilgi için link L’esglau

Mercado de La Boqueria

Burası aslında Avrupa’da alışık olduğumuz kapalı pazar kültürünün bir örneği. Fakat o kadar merkezi bir yerde yer alıyor ki turistik bir yer haline dönüşmüş. Pazarın içine girince hemen rengarenk hazır sıkılmış envai çeşit meyve suyu gözümüze çarpıyor. Bunun dışında Kasaplar, balıkçılar ne ararsanız mevcut. Güzel olan tarafı ise kimi yerlerde önlerindeki bar taburelerine oturup yemeğinizi hemen orada yiyebiliyorsunuz. Fakat içeride ağır bir koku var. Çikolata ve şeker dükkanları son derece hoş. Bizde Türk bir turist olarak rutini bozmayıp meyve suyu içmiştik.

Marketin kendi web sayfası için şuraya tıklayabilirsiniz.

Barcelona'da ne yenir - 2
Mercado de La Boqueria Barcelona’da yemek için en eğlenceli yerlerden birisi

Barcelona’da ne yenir – Cafe

Cafe & Tapas

Burası Tibidabo,ya giderken hem bir kahve içelim hamde bedava WiFi Deniz faydalanılır diyerek girdiğimiz bir yerdi. İçerisi düzgün bir yer. Kahveler ve tatlılar güzel fakat Chai Latte’yi pek sevmedim. Fiyatlar makul. Ayaklarınıza artık gezmekten kara sular indiyse bi durup dinlenmekte fayda var.

Barcelona'da ne yenir
Cafe & Tapas bir kaç şubesi olan bir cafe zinciri aslında

Tripadvisor linki şurada

Adres: Carrer de Balmes, 470, 08022

Ve sırada son yazımız Barcelona eğlence hayatı var.

Barcelona – Genel Bilgi

Barcelona – Nasıl Gidilir? Nerede Kalınır?

Barcelona – Gezilecek Yerler

Barcelona – Ne Yenir?

Barcelona – Eğlence Hayatı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir