Budapeşte – Eğlence Hayatı

Budapeşte’nin eğlence hayatı aslında gayet renkli. Kimi zaman Tuna Nehri kenarında süper lüks bir ortamda son derece şık kişilerin eğlendiği ve süper Chill müzikleri, kimi zaman ise diskoteklerde alkolün dozunu biraz fazla kaçırmış, sokaklarda naralar atarak yürüyen kimseler.

Fakat kimse kimseye dokunmuyor. Sokaklarda tek bir tane bile polis arabası görmememize rağmen herhangi bir asayişi bozucu durum görmedik.

Neyse efenim biz tek istediğimiz yere dediğim gibi özel bir etkinlik olması nedeniyle giremedik fakat sizler için bir kaç yer toparladım. Bunlar genelde Budapeşte’nin en turistik mekanları ve en bilindikleri. Biz hakkımızı bir daha ki sefere diyerek aşağıya mekanları ve adresleri bırakalım.

Club Studio: Macaristan’ın 8000 kişi kapasitesiyle en büyük gece kulübü olma özelliğinde. Giriş fiyatı 10 dolar ve içecekler biraz pahalı. Ancak gittiğinize değeceğine eminim ? Adres: Hajogyari Sziget, III Kerulet.

Club Dokk: içecekler çok pahalı. Eğer gidecekseniz facebook sayfasından o güne özel parti olup olmadığına bakarak gidiniz. Adres: Hajógyári sziget, 122.
A38: Tuna Nehri üzerinde, Ukrayna’ya ait eski kargo gemisinin diskoteke çevrilmiş hali. Pop, rock, alternative, jazz, electro tarzı müzikler çalıyor. Fiyatlar orta seviyede ancak öncesinde bir şeyler içmeden gitmeyin tabi ?

Tabi birde giremediğimiz yerleri ekleyelim. Efenim daha güzel manzaralı ve daha klas olan yerin adı Raqpart, adresi Budapest, Jane Haining rkp., 1052 Hungary.

Web sitesi için http://raqpart.hu

Köprünün diğer tarafında ise biraz daha çakma Reina gibi duran yerin adı ise Pontoon. Adres aynı ama kaybolmayın diye onun adresinide yazayım. Add: 

Şimdiden iyi  eğlenceler

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir