Madrid – Nasıl Gidilir ? – Nerede Kalınır ?

Madrid – Nasıl Gidilir ? – Nerede Kalınır ?

Madrid nerede kalınır, nasıl gidilir diye merak etmeyin. Nerede kalınır sorusundan önce nasıl gideceğimize bakalım. Öncelikle İstanbul’da yaşıyorsanız İspanya’nın Başkenti ile, Türkiye’nin en büyük kenti arasında çok fazla uçuş bulunduğunu belirtelim. İspanya’nın başkentine İstanbul’dan her gün  THY ve Iberia Airlines ile Atatürk Havalimanı’ndan; Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan uçaklarla ulaşabilirsiniz. Direk uçuşlar yaklaşık olarak 4 saat 35 dakika sürmektedir. Belirtilen güzergahlarda bir ay sonrası için bilet fiyatları kişi başı

THY ile Atatürk Havaalanı – Barajas Havaalanı 1.086 TL

Pegasus ile Sabiha Gökçen Havaalanı – Barajas Havaalanı 466 TL ye uçak biletleri bulabilirsiniz.

Nerede Kalınır

Şimdi gelelim Madrid nerede kalınır sorusunun cevabına. Madrid İspanya’nın en büyük kentlerinden birisi, doğal olarak konaklayabileceğiniz pek çok otel bulunuyor.

Madrid-nerede-kalınır

Bu otellerin en gözde olanları için kentin ana meydanlarında bulunan yerleri tercih edebilirsiniz. Özellikle Puerta del Sol Meydanı şehrin en hareketli ve bilinen meydanı. Bu meydanın çevresinde birçok otel, restoran ve kafe yer alıyor. Gran Via ise Madrid’in en ünlü caddesi. Bu bölgeler konaklama için çok uygun. Tabi ki burada fiyatlar şehrin kıyı bölgelerine göre biraz daha yüksek olabilir fakat şehrin tam en merkezi yerlerinde konaklamak vereceğiniz paraya değecektir. Bu bölgeler dışında Plaza de Espana, Opera, Prado Müzesi çevresi gibi noktalarda da birçok otel bulunuyor.

Biz AirBNB’den bulduğumuz bir özel odada kalmıştık. 3 odası bulunan evi küçük bir otel gibi işletiyordu ve çok memnun kalmıştık. La Latina bölgesinde bulunan bu evin linki aşağıdaki gibi. Kalmak isteyen herkese tavsiye edebilirim. Kendisi zaten AirBnB‘de süper ev sahibi 🙂

https://www.airbnb.com.tr/rooms/4605880

Havaalanından şehir merkezine ulaşım

Havalimanı, şehir merkezine 16 km uzaklıkta. Taksiye binerek 15 dakikada, 30 Euro karşılığında Madrid merkeze gidebilirsiniz. Havaalanından 8 numaralı metroya binerek 12 dakikada Nuevos Ministerios istasyonuna varabilir, buradan aktarma yaparak 10 numaralı metro hattı ile Plaza Espana’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca, 5 dakikada bir kalkan Airport Express otobüsü ile 5 Euro karşılığında Plaza Cibeles’e gidebilirsiniz.

Seyahat Tarihi Kasım 2015

Madrid gezisi hakkında diğer yazılarımız;

Madrid – Genel Bilgi

Madrid – Nasıl Gidilir ? – Nerede Kalınır ?

Madrid – Gezilecek Yerler

Madrid – Ne Yenir ?

Madrid – Eğlence Hayatı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir