Madrid – Ne Yenir ?

Madrid Ne Yenir ?

Madrid ne yenir sorusunun cevabı ne yemek istediğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Mesela biz Madrid’e geldiğimizde güzel ülkemizden ayrılalı artık 7 gün olmuştu. Ve İspanyolların çok sevdiği ve her yere bir bacağını koyduğu domuzları görmekten 1 haftadır hiç et yiyememiştik. Bu sebeple hazır AIRBNB ile ayırdığımız güzel ve mutfaklı bir evde kalıyorken kendi yemeklerimizi kendimiz yapalım dedik.

Biraz gezip Royal Palace ve Katedralini görmeden önce bir Carrefour aramaya başladık. Hemen bulduğumuz ilk Carrefoura girip içeriden balık konservesi, ve peynir domates falan aldık. Birde ekmek alıp hemen süper manzaralı bir parka yerleştik. Bir bankta evsizler gibi bunları açıp bir ekmek arası yapıp afiyetle götürdük. Böyle perişan bir haldeyken bir şey dikkatimizi çekti. Parka manzarası sebebi ile bir çok turist geliyordu. fakat 1 kişi bile dönüp gözünün ucuyla bunlar ne yapıyor diye bakmadı. Tabi biz Türkiye’den alışık değiliz. Rezil olacağız falan derken herkesin kendi işinde gücünde olduğunu gördük. İlk defa yurt dışına çıkan bir Türk için son derece garibime gitmişti bu durum 🙂

Madrid Ne Yenir ? – Öneriler

Madrid’de bazı sokaklarda tezgahları dolu Patates kızartması satan dükkanlardan göreceksiniz. Bunlar gerçekten çok lezzetli oluyor mutlaka tatmanız gerekli 🙂 bizdeki Gourmet şarküterilerde satılanlara benziyor.

Bunun dışında artık turistik bir yer haline gelmiş olan ve içeride sanki birilerinin kokteyl partisi yapıyormuş havasındaki Mercado de San Miguel pazarına girmeyi de sakın unutmayın. Burada sırf gezmek bile oldukça güzeldi.

Madrid’de Sol meydanında ve Plaza Mayor’da çok güzel kafeler bulunuyor. Buralarda oturup kahve vs içmek son derece güzel.

Madrid-Ne-Yenir-sangria-mercado

Fakat gurme gezginler aşağıdaki linkte bulunan yazıyı inceleyerek hem fiyatlar hem Tapas’lar hakkında geniş bir bilgi alabilir, ayrıca diğer yemek opsiyonlarını da görebilirler.

http://gezipgordum.com/madrid-yemekleri-madrid-de-ne-yenir/

Son bir not; Madrid’de pek çok mekanda yerlere atılmış tapas peçeteleri göreceksiniz. Bu manzarayı gördüğünüzde bizim Eminönü’nün çöpleri gelmesin aklınıza. Burada işin raconu bu, hangi mekanda yerde daha çok peçete görüyorsanız orasının tapasları çok iyi ve daha çok tercih ediliyor anlamına geliyor. tabi bazı yerlerde sokaklara taşmış çöpler insanın göz zevkini bozmuyor değil.

Seyahat Tarihi Kasım 2015

Madrid gezisi hakkında diğer yazılarımız;

Madrid – Genel Bilgi

Madrid – Nasıl Gidilir ? – Nerede Kalınır ?

Madrid – Gezilecek Yerler

Madrid – Ne Yenir ?

Madrid – Eğlence Hayatı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir