Paris Ne Yenir ?

Paris aynen gezilecek yerlerde olduğu gibi yemek açısından da ziyaretçilerine pek çok şey vaadediyor. Tabi elde çok fazla seçenek ve zaman darlığı olduğu için hepsini yapmak imkansız. Bizim listemizde yer alan lokanta ve cafeler bizim mutlaka gidilmeli listesi değil, kendi gittiğimiz yerler. Yorumlarımızı da Vedat Milör dürüstlüğünde yazmaya çalıştık 🙂 

VIDICI: Paris’te ilk yemek yediğimiz yer burası oldu. Neden burası, sanki koşarak buraya gelmişiz gibi görünüyor olabilir. Ama tamamen kaldığımız otelin çok yakınında olması ve bizimde acıkmış olmamız tek sebepti. Burası Paris’in merkez tren istasyonu olan Gare de l’Est’in hemen çıkışında. İlginç bir şekilde köpük tabaklarda makarna servis ediyorlar. Yemekler fena değil fakat porsiyonlar küçük. Sizde uçak yolculuğu vs derken artık eve gidecek dermanım kalmadı dediğiniz anda tren istasyonu çıkışında burada bir şeyler atıştırıp yolunuza devam edebilirsiniz.

Gusto Italia: Söylenen o ki burası Paris’te pizza yiyebileceğiniz en iyi yerlerden birisiymiş. Bizde gece Eyfel turumuzdan sonra uğradık. Pizzaları söylendiği gibi gayet güzel. Fakat yer biraz sıkıntılı zira içeride bir kaç küçük masa bulunuyor. Bu nedenle turist yoğun zamanlarda biraz sıra beklemeyi göze alarak gidin. 

Shakespeare and Company:  İşte Paris’teki efsane yerlerden birisi. Burası aslında bir kitapçı olarak başlamış fakat sonrasında yanına birde ufak kafe açılmış. Buraya geldiğinizde özellikle kitapçı tarafında tıpkı bir turistik mekan gibi selfie çeken insanları görebilirsiniz. Bunun dışında içeri girmek için sırada bekleyen bir de kalabalık var. İzdiham o kadar yoğun ki belirli aralıklarla parça parça içeriye girilebiliyor. Tabi biz kuyruğa girmeden direk kafeye girdik. İçerisi çok güzel ayrıca kahveleri inanılmaz güzel. Cheesecake gayet iyi. Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi.

Bistrot du Commerce: Yine Paris’te anlatıla anlatıla bitirilemeyen Pizzeria Poppolare gittiğimizde kapalı olunca mecburen gittiğimiz yer. Burası hem pahalı hemde pizza ve makarnası pek hoş değil. Tavsiye edilmez. Tek avantajlı yanı Louvre’a çok yakın olması. Sizde burası yerine zamanı ayarlayarak 3:00 ile 6:00 arasında Pizzzeria Popolare uğrayın. Burası ise mecbur kalsanızda gitmeyeceğiniz bir yer olarak aklınızda bulunsun. 

Le Cafe Du Centre: Des Halles alışveriş merkezinin hemen arkasında trafiğe kapalı daracık cadde üzerinde yer alan kafelerden birisi. Burada da cheese cake yedik ve kahve içtik. İçerisinin dizaynı ve yiyeceklerinin tatları gayet güzel. Gezilecek yerlerden başınız döndüyse ve kısa bir dinlenme esnasında birşeyler atıştırmak isterseniz ideal bir yer.

Louvre Müzesi Paul: Tabi Louvre müzesi devasa bir yer. Gez gez bitmiyor. Bu nedenle içeride sınırlı sayıda seçenek olsa da atıştırmalık birşeyler alabileceğiniz yerler bulunuyor. Bunlardan birisi de Paul. Sandeviç çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Vesuvio: Champs elssyse nin başladığı noktada yer aliyor. Bulunduğu yere gore fiyatlar makul. Yemekler orta kademe. Dükkanın içi ise oldukca şık. Fiyat ve yiyecekleri şuradan kontrol edebilirsiniz. 

Maison georges larnecore chocolateire: Sacre Cour’a doğru giderken ya da dönerken yürümeyi tercih ettiyseniz buradan mutlaka çikolata veya türüf alın. Paris’in en meşhur çikolatacılarından birisi diyebiliriz. Ayrıca içeride çikolata ile yapılan heykeller bulunuyor.

Evet bizim yorumlarımız bu kadar ? Sizde Paris’te en beğendiğiniz ya da hiç sevmediğiniz yerleri yorumlara yazarak sonraki seyahatimiz için bizi yönlendirebilirsiniz. 

Evet geldik Paris yazımızın sonuna. Şimdi bir sonraki seyahatimize geçelim. Neresi mi ? Maalesef Frankfurt 🙁 Neden mi, tüm detaylar yazımızda !!!

*Resimler alıntıdır !

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir