Prag – Eğlence Hayatı

Prag Gece Hayatı

Prag eğlence açısından son derece zengin bir şehir. Bizde aslında yurtdışında ilk gece dşarı çıkmamızı Prag’da yaptık. Diğer bloglarda geceler o kadar çok anlatılıyor ki gerçekten çok merak ettik. Ve artık adeta bir turstik merkez olan Karlovy Lazne’ye gittik. Gözlemlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.  Öncelikle son bir not olarak eğlenebilecek mekanlar için Old Town dışına çıkmanıza gerek yok. Şehrin turistik kısmı olan alanda pek çok mekan bulunabilir.  Prag gece kulüplerinin bu kadar meşhur olmasının sebeplerini içkinin ucuz olması, hizmetin sıfır olması, ayrıca tüm kulüplerin genellikle gece 00:00’dan sonra çılgın bir aksiyona başlaması olarak sayabiliriz. Bu saatten önce içerde kimseyi bulamayabilirsiniz.

Karlovy Lazne: Biz kısıtlı zamanımızda Karlovy Lazne’yi tercih ettik. Burası artık Prag için turistik haritalara dahil edilebilecek kadar meşhur bir yer. Avrupa’nın en büyük gece kulübü olarak lanse ediliyor. Her katında farklı müzik çalıyor.Birinci katında Klasik diskotek müziği, ikinci katında Rock müziği, üçüncü katında ise House yada tekno müzikler çalıyor. Katlar arasında dilediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz. Prag’da uzun süre kalanlar için mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Burası çok çeşhur bir yer olduğu için her türlü tip buraya geliyor. Biz saat 11 gibi geldik. Muhtemelen buraya ilk gelenlerde bizlerdik. Geçip en köşe, kimsenin salça olamayacağı bir yere oturduk. Sonrasında insanlar adeta buraya akmaya başladı. Ortam çoştukça çoştu. Prag’da uyuşturucu kullanımo belirli bir ölçüde serbest olduğu için bazı orta doğulu tipler insanların kulağına birşeyler fısıldayarak bazı işler çevirdiler. Tabi detaylarını veremem fakat boyu 1,50 olan bir çinli erkek, beraber geldiği Avrupa’lı bir kız ve bu ortadoğulalar arasında öyle şeyler döndü ki bir herşeyi bırakıp bunları izledik. Ama Ortam müzikler güzel. İçecekler son derece ucuz. İçeriye giriş için belli bir ücret ödeniyor.

Diğer gece kulüpleri hakkında toparladığım bilgileride aşağıda aktarıyorum.

Cross Club: Metroyla şehir merkezine sadece 2 durak mesafede olan bu mekan tasarım olarak biraz farklı. Her tarafta makine parçaları falan var. Mesela bir tekerleğin üstünde oturmak gibi farklı bir bir konsept var. Biraları falan ucuz. Biradan sıkılanlar farklı kokteyller deneyebilir. Burası da Prag’ın büyük diskoteklerinden birisi. Çok katlı ve her katında farklı müzik çalınıyor.

Mecca: Prag’ın en sosyetik kulüplerinden biridir. Sosyete filan hep bu mekana takılıyor. Geceleyin önünde falan baya bir kuyruk var. Önceden rezervasyon yaptırmazsanız masa falan bulmanız mümkün değil.

Duplex: 6 katlı bu gece kulübü gerçekten mükemmel. Büyük dans pistleri var ve gece boyunca millet tepiniyor. Gerçekten eğlenmek istiyorsanızsa güzel bir yer olacağını düşünüyorum. Prag’ın en popüler gece kulüplerinden birisidir. Sırf sizin için üşenmeden adresini bulup yazıyorum:  Vaclav Meydanı 21, New Town

Sasazu: Burasıda sosyetik Praglıların çok sık olarak kullandıkları bir mekandır. Özellikle gece önünde büyük kuyruklar var.

La Fabrique: Bu diskotekleri gece hayatı iyi olan hemen herkes bilir. Çünkü hemen her Avrupa şehrinde bu La Fabrique diskoteklerinden bir şube mutlaka bulunur. Prag kentinde de var bunlardan. Çok katlı ve eğlencesi iyi sayılır. Gidilebilir yani.

Roxy: Funk Müzikten hoşlanıyorsanız gidebileceğiniz bir mekan. Eğlenceler falan gece 12’den sonra başlıyor. Gece 22:00’da falan gelmeyin içerisi bomboş.

Bombay: Old Town’a çok yakın olan bu mekanı bir çok kişi tavsiye eder ama bence kesinlikle gitmeyin. Küçük ufak tefek bir şey. Umduğunuzu asla bulamazsınız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir