Prag’da Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Şey

1- Havasina hazirlikli olun!!

Tamam belki kışım ortasında yılbaşında Prag’da bulunmuş olmanın bu başlıkta etkisi olabilir ama… Soğuk okey de iki çorap artı kar botu ile ayaklar yine de donar mı? Kalın giyinin içlik giyin, yün çorap giyin.. Burda annenizin kışın sizi tembihlediği tüm moda düşmanı uygulamaları hayata geçirin!!!

2- Bilenzik tatlı yiyin!

Hiç tarif etmicem tatlıyı, bilezik şeklinde işte.. Siz tarçın ve etimiş şeker kokusuna doğru salın kendinizi zaten bu abilerin yanında alırsınız soluğu!

3-  Astrolik saat rutinini nasıl kaçırısınız??

Alarmı ertelemeyin saat başında meydanda yerinizi alın! saat başlarında saatte meydana gelen doğa üstü paranormal aktiviteleri çıplak gözle gözlemleyin!

4-Köprüye gidin!

Neden köprüye dedim? Neden Charles demedim? bir oraya kadar gitmişssin zaten nben charlesı görürüm gerisine de bakmam mı dicen iki cidden tüm köprüler ve etraflarında görülecek çok güzel yerler var!

5-Kaleye çık

Her zaman dediğimiz gibi tepesinden görülmemiş hiç bşr şehir cidden görülmemiştir! Tepede ne olur süslü kaleler? O yüzden ikisini birden halletmek için haydi zıttırıya!

6-Danseden bina

Yani açık konuşalım. Adı var…Bina adını “danseden” koydukları için meşhur 🙂 Ama peaga gitmişsin tabi ki de burayı görmek üstünde zıplamalı fotoğraf çekmek zorundasın!

7- Lennon duvarı

lennon resimli, barış yazılı, tonla sprey boya karışımlı bir tabloya dönüşen güzel duvar! Çok merkezi noktada mutlaka uğramalısın! Sosyal medya paylaşımları için, Google: “Lennon meşhur şarkı sözleri”

8- Karlovy Vary

Tamam kabul kar yağdığı için seferler iptaldi ve biz gidemedik ama düşün ki hala içimizde ukde. oyle güzel yer… film seti gibi! bizim için de gidin anacım.

9- Tekne turu-

bilmemne değişik birsey föreceğini pek söyleyemeyiz ama özellikle fotograf meraklısıysanız mutlaka esgecmemeniz gereken bir madde bu!

10- Yanınıza soğuk su alın!

Pragşehrin dört bir yanında sakladığı ayrı bir güzellikle her köşebaşında karşınıza çıkan ayrı bir masalsı meydan ile sizi büyüleyecek! Dolayısıyla periyodik olarak suratınıza fırlatacağınız bir avuç su ile ayılmaya ihtiyacınız olacak! Ki gezmeye devam edebilesiniz…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir