Rotterdam – Ne Yenir ?

Rotterdam yemek konusunda bizim en çok rahat ettiğimiz yerlerden birisi oldu. Tabi bunda burasının Türk nüfus konusunda sayılı şehirlerden birisi olması diğeri ise yurtdışında en fazla tüketilen yemeklerden birisi olan Pizza konusunda en iyi restoranlardan birisine sahip olması diyebilirim. 

Rotterdam’da gezerken tam da ne yesek diye düşümeye başladığımız bir anda bir kalabalığın üzerimize geldiği bir yere doğru yürümeye başladık.

Sonrası malum, bu kalabalık caddenin sonunda ülkemizde de bulunan Vapiano’nun karşısında güzel mi güzel bir dükkan. Ön tarafındaki tüm masalar dolu. Bizde pizza ve İtalian yazılarını görünce, kalabalığında verdiği cesaretle içeriye daldık. Sonra yemek yiyenlein masalarındaki pizza makarna çeşitlerini görünce doğru yere geldiğimizi anladık. hemen bir masaya oturduk. Pizza Margarita ve deniz mahsüllü makarna söyledik. İlk olarak şunu belirteyim ki burada porsiyonlar oldukça büyük. İkincisi ise fiyatlar oldukça ucuz. Son olarak gelen iki yemeğinde tadı damağımızda kaldı. İçerinin ambiyansı ise süper. Burada yemek yerken hemen ilk aklımıza gelen Türk iş modelleri. YAni Nişantaşı’ındabunların bir şubesini alsak, sonra hemen ikinci şubeyi Bağdat Caddesinde açarız diye kabaran girişimci ruhumuz. Evet burası gerçekten her akşam burada yemek yemeye değecek kadar güzel bir yer. Rotterdam’da iki tane Happy İtaly bulunuyor. Bir tanesi Meent caddesi ki burası meşhur markaların mağazalarının olduğu bir cadde, diğei ise şehrin daha kuzeyinde Bergveg caddesi ve Voorburgstraat sokağının kesişme noktası üzerinde yer alıyor.

Kahvaltılar konusunda da otelimizin yerinin Markthal’e yakın olması nedeniyle bir sıkıntı yaşamadık. Burada bulunan Türk restoranlarından gönül rahatlığıyla yemek yiyip içebilirsiniz. Sanırım poğaça ve gözleme benzeri yiyecekler bile burada bulunuyor. Biz börek gibi birşeyler tercih etmiştik. yanında da çay bulunca bu kahvaltı birden gerçek bir kahvaltıya dönüşüyor.

Rotterdam’da ayrıca simit sarayında da kahvaltı yapabilirsiniz.

Burada yine Happy Italy’ye yakın bir konumda helal gıda satan bir tavukçu bulunuyor. Onu zaten beğenmediğimiz ve artık haritada da göremediğim için listeye hiç eklemiyorum.

Rotterdam Cafeler konusunda oldukça zengin bir kent. HAni reklamlarda görünen tarzda konsept güzel cafeler bulunuyor. Sizlere bizim gittiğimiz ve inanılmaz mutlu ayrıldığımız, ayrıca bize Bruşhettayı (böylemi yazılıyordu bu ? ) sevdiren Hopper Cafe’yi tanıtmadan da geçemeyeğim. Burası Rotterdam’da güzel kahve yapan bir yer olarak biliniyor. Ayrıca fırın ürünleri de gayet güzel. Rotterdam da iken burasını da denemenizi tavsiye ederim. Bu cafe Türk konsolosluğunun caddesinde bulunuyor.

 

Evet Rotterdam’da bizim gidip görüğümüz tattığımız lezzetler kısaca böyle.

Rotterdam seyahatimiz burada sona eriyor. Bir daha uğrarmıyız bilmem ama buradan magnet almayı unuttuğumuzu Eindhoven’a uçağa binmek için trene bindiğimizde hatırladık. Uğrayan birileri bir gün bize de buzdolabı magneti alırsa çok müteşekkir oluruz ?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir