Selanik – Eğlence Hayatı

Selanik en çok eğleneceğiniz şehirlerde olabilir zira National Geographic tarafından 2015 yılında gece hayatı konusunda en iyi 10 şehir’den birisi seçilmiş. Bu 10 şehirden birisi olmasının da verdiği popülarite ile yavaş yavaş uyumayan şehir olarak adlandırılmaya bile başlamış. Zaten şehrin sokaklarında dolaşırken akşamları hiç bitmeyen bir parti olacağını hem insanların profilinden hem de etraftaki mekanlardan anlıyorsunuz.

Selanik’te gece hayatı deyince konsept 3’e ayrılıyor. Birincisi bizim meyhane kültürüyle benzeşen tavernalar, ikincisi arkadaşlarla oturup bir şeyler içebileceğiniz geleneksel konsept barlar, son olarak ise gece kulüpleri.

Yine bir sonraki seyahatimiz için topladığımız bilgileri buraya not edelim,

Tavernalar için en iyi adres Aristotales meydanı civarı ya da lokal gibi takılmak için Ana Poli civarı tercih edilebilir. Karipi’de ki Rouga isimli mekan hem canlı müzik deneyimi sunması (Türkçe müziklerde çalıyorlar) ile tercih edilebilir. Fiyat/Performans kralı ise Ladadika’daki Kouzina imiş.

Barlar konusunda sahil şeridindeki tüm mekanlar birbiri ile benzer. Thermaikos ve On the road isimli mekanlar bunların arasından sıyrılan ve bilindik mekanlar.

On the Road – Resim alıntıdır !

Gece kulübü olarak önerilenler ise yine kordon’da bulunan Coral ve Markiz, Ladadika bölgesindeki Casper bulunuyor. Başka alternatifler arayanlar içinse Club Division, Club le Freak, Houze Urban Warehouse Club ve Matter Club bulunuyor.

Artık geceye nerede başlayıp, nerede bitireceğiniz size kalmış durumda,

Şimdiden iyi eğlenceler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir